armo
12 بهمن 1401 - 09:33

خورشیدی بر زمین نشست

سی‌وسه دقیقه و سی ثانیه از ساعت ۹ صبح گذشته بود که خبری مهم در کشور مخابره و تیتر یک اخبار دنیا شد: امام آمد ...جمله‌ای کوتاه و ساده توجهات را به سمت مردی معطوف می‌کرد که با آرامشی الهی و چهره‌ای نورانی قدم به خاک کشور می‌گذاشت.

خبرگزاری فارس _ کرمان؛ آمنه شهریار پناه: در دورانی که خفقان سرتاسر کشور را فرا گرفته بود و شاه و ایادی‌اش خدای روی زمین بودند، دل و جرات می‌خواست کسی اسم مخالفت را حتی به زبان بیاورد.

 اما پیر فرزانه ما طوفان به‌پا کرد و جرات آن را در دل‌های مردم آن روزها گذاشت، در اردیبهشت ماه ۱۳۲۳ بود که ایشان طی نامه‌ای به علما و مردم ایران، آنها را دعوت کرد تا دست در دست هم بگذارند و برای خدا و حفظ دین خدا به‌پاخیزند.

 او رایت قیام بر ضد استبداد را برافراشت و بر علیه طاغوت خروشید، سال‌های سختی را به جان خرید تا این ملت را از فضای تنگ و تاریک آن زمان نجات ببخشد.

مردم که به ستوه آمده بودند، دعوت او را لبیک گفتند، گروه‌گروه به پیر خمین پیوستند و صف به صف مقابل رژیم روسیاه پهلوی ایستادند، سال‌های سختی را گذراندند، خون‌ها دادند و به پیروزی رسیدند.

دست الهی روی سر مردم و امام مردم بود که توانستند بیش از سه دهه مبارزه کنند، سختی‌ها را به جان بخرند، زیر شکنجه‌ها مقاومت کنند، شهید بشوند، شهید بدهند و یکصدا امام‌شان را فریاد بزنند.

 تشریح آن روزها و تبیین اتفاقات این برهه از تاریخ، بماند برای همین روزها و در قالب گزارش‌هایی دیگر، در این گزارش اما قصد داریم در سالگرد آن اتفاق شکوهمند، به بازگشت امام‌خمینی(ره) از تبعید بپردازیم که آنچنان شیرین و امیدبخش بود که همچنان احساس می‌شود.

سی‌وسه دقیقه و سی ثانیه از ساعت 9 صبح ۱۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ گذشته بود که خبری مهم در کشور مخابره و تیتر یک اخبار دنیا شد: امام آمد ...

جمله‌ای کوتاه و ساده توجهات را به سمت مردی معطوف می‌کرد که با آرامشی الهی و چهره‌ای نورانی قدم به خاکی می‌گذاشت که ۱۵ سال او را از آنجا تبعید و از مریدانش جدا کرده بودند تا شاید بتوانند آتش انقلاب را خاموش کنند، زهی خیال باطل ...

حالا اما خمینی عزیز در حلقه اتحاد مردم قرار می‌گیرد آنها او را در میان شور و شوق، جشن و سرود، بوی اسپند و عود و فریاد الله‌اکبر در آغوش می‌گیرند، حاضران میلیونی برایش سرود عشق می‌خوانند و از نای جان‌شان امام خطابش می‌کنند و فریاد می‌زنند ... خمینی ای امام ...

مرادشان از راه رسیده و با هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، امام به احترام خون شهداء محل سخنرانی را به بهشت زهرا(س) انتقال و در پیشگاه شهداء انقلاب از تشکیل دولت خبر می‌دهد و عهد و پیمان‌های نوشته و نانوشته‌ای هم بین آنها شکل می‌گیرد.

موضوعی که نشان می‌دهد انقلابیون کارهای زیادی برای انجام دادن دارند و نباید وقت را تلف کنند، از آن روز چهل‌وچهار سال می‌گذرد، سال‌های پر فراز و فرودی را پشت سر گذاشته‌ایم، امام خمینی(ره) دیگر در میان ما نیست اما جانشین خلفش چیزی کمتر نداشته و این قطار را به سمتی هدایت کرده که یکی از مهمترین کشورهای منطقه بوده و خار چشمی برای دولت‌های متخاصم دنیا شده است.

 از آن وعده خمینی کبیر تاکنون، هرجا ظلمی بوده، برای ریشه‌کن کردنش، نفر اول بوده‌ایم، هرجا کسی صدایمان کرده دستش را گرفته‌ایم، هرکس به طرف‌مان آمده برنده شده و تا همیشه نیز همین‌طور است، ما پای عهد آن روزهایمان ایستاده‌ایم.

حالا در فجر چهل‌وچهارم از کشوری وابسته و سست که گوش و نگاهش به آمریکا و غرب بود و منافع آنها را به مردمش ترجیح می‌داد، به کشوری مقاوم، استوار، مهم، سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده رسیده‌ایم که استکبار را آنچنان عصبانی کرده که نمی‌داند در مقابلش چه کند.

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012144