armo
16 بهمن 1401 - 09:19

ابرهای بارانی و برفی، در راه کرمانشاه

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از امروز تا روز چهارشنبه، گذر امواجی ناپایدار از جو منطقه، به تناوب سبب وزش باد و بارندگی در سطح استان خواهند شد.

شهناز حق‌پرست، کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: براساس بررسی آخرین داده‌های هواشناسی، از امروز تا روز چهارشنبه، گذر امواجی ناپایدار از جو منطقه، به تناوب سبب وزش باد و بارندگی در سطح استان خواهند شد.

وی ادامه داد: بارش امروز غالبا به‌شکل رگبارهای پراکنده برف و عمدتا در نیمه شمالی استان مشاهده خواهد شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با تقویت شرایط ناپایدار، بارش نمود بیشتری داشته و در بعضی ساعات شاهد وزش باد، بارش برف و باران در سطح استان خواهیم بود.

وی افزود: این شرایط ممکن است در روز سه‌شنبه سبب ورود گرد و غبار نیز به جو استان، به‌خصوص در نواحی غربی شود.

حق‌پرست اضافه کرد: در روز چهارشنبه با توجه به سرد شدن لایه‌های زیرین جو، بارش علاوه بر گردنه‌ها و نواحی سردسیر، در مناطق معتدل نیز به‌تدریج به شکل برف مشاهده خواهد شد.

وی یادآور شد: در ادامه هفته، طی روزهای پنجشنبه و جمعه از شدت ناپایداری کاسته شده و انتظار نمی‌رود بارش قابل توجهی در استان رخ دهد. مهمترین پدیده جوی در این ایام، مه صبحگاهی در برخی مناطق است..

حق‌پرست در پایان، خاطرنشان کرد: دمای هوا که تا سه‌شنبه روندی افزایشی خواهد داشت، از روز چهارشنبه تا پایان هفته بتدریج کاهش می‌یابد، به نحوی که در پایان هفته مجددا شاهد هوای سردی خواهیم بود.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019418