armo
12 بهمن 1401 - 12:01

تامین ۹۹ درصد بودجه طرح‌های روستایی قزوین از مالیات ارزش افزوده

مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین از تامین ۹۹ درصد بودجه طرح‌های روستایی این استان از مالیات ارزش افزوده خبرداد.

لیلا غریب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به وضعیت اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی روستایی در 10 ماهه امسال اظهار داشت: اجرای 377 پروژه روستایی استان قزوین به مرحله بهره‌برداری رسیده که برای اجرای این پروژه‌ها در مجموع 208 میلیارد و 151 میلیون تومان اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه 51 درصد پروژه‌های عمرانی اجراشده در روستاهای استان قزوین در 10 ماهه امسال را آسفالت معابر روستایی تشکیل می‌دهد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 193 واحد از معابر روستایی استان قزوین توسط دهیاری‌ها آسفالت شده است و همچنین 85 طرح جدول‌گذاری هم در روستاهای استان قزوین اجرا شده است.

غریب همچنین از اجرای طرح سنگ‌فرش معابر در 57 روستای استان قزوین خبر داد و افزود: همچنین 20 فقره پل و دیوار حائل برای تسهیل در رفت‌وآمد روستاییان و جلوگیری از آب‌گرفتگی جاده‌های روستایی در روستاهای استان قزوین طی 10 ماهه امسال احداث شده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری تا امروز 4 زمین چمن ورزشی و 2 بوستان و فضای سبز هم در روستاهای استان قزوین احداث شده و آماده بهره‌برداری هستند. همچنین در این مدت یک غسالخانه در روستاهای استان احداث و یک روستا هم لوله‌کشی فاضلاب شده است. نصب 6 تابلو و مبلمان در محیط روستاها و 8 سطل زباله هم از طرح‌های خردی بوده که در روستاها انجام‌ شده است.

مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری قزوین با بیان اینکه 99 درصد اعتبارات طرح‌های روستایی اجراشده در استان قزوین از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین شده است، گفت: اجرای همه این طرح‌ها با مدیریت دهیاران و کمک بخشداری‌ها در استان قزوین صورت گرفته است که اجرای آنها برای افزایش شاخص‌های رفاهی در روستاها انجام شده است.

غریب افزود: انتظار ما این است که با افزایش درآمد استان قزوین از مالیات بر ارزش افزوده روند اجرای طرح‌های نیمه‌تمام روستایی در استان قزوین صورت بگیرد و برای اجرای طرح‌های راهبردی مانند ترمیم و مرمت راه‌های روستایی هم باید از بودجه‌های ملی کمک گرفته شود.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1012627