armo
02 اسفند 1401 - 11:35

راه‌اندازی پویش«به کرمانشاه سفر کنید»/ ارزان و کم هزینه سفر کنید

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در راستای راه‌اندازی پویش«به کرمانشاه سفر کنید» تأسیسات گردشگری استان آمادگی لازم را برای میزبانی از مسافران نوروزی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی صابر معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی پویش«به کرمانشاه سفر کنید»، اظهار کرد: این پویش را از نمایشگاه گردشگری تهران استارت زدیم و قرار است از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها در راستای تشویق مردم برای سفر به استان، این پویش پررنگ‌تر شود.

وی در توضیح تمهیدات اندیشیده شده در راستای این پویش، گفت: باید با داشتن تأسیسات گردشگری مناسب آمادگی لازم را برای میزبانی از مسافران نوروزی داشته باشیم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اضافه کرد: در این راستا نظارت‌ها از طریق ادارت مرتبط همچون بهداشت و اداره اماکن به صورت جدی از تأسیسات گردشگری استان آغاز شده است.

وی، از فراهم شدن سفرهای ارزان قیمت برای مسافران خبر داد و افزود: خانه‌های مسافر با قیمت پایین برای مسافران به استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

صابر خاطرنشان کرد: اماکن اقامتی دستگاه‌های دولتی را برای مسافران در زمان پیک سفر در نظر گرفته شده تا مشکلی در زمینه اسکان مسافران نداشته باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: برای ماندگاری مسافر با توجه به سلیقه گردشگران که به سمت گردشگری تجربه‌گرا و موضوعی گرایش پیدا کرده از طریق دفاتر خدمات مسافرتی استان تورهای متناسب با موضوعات خاص کرمانشاه به صورت دو و یا سه روزه تعریف شده که در سامانه‌های این دفاتر موجود است.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ماشین گشت، گفت: از اواسط بهمن ماه قابلیت دسترسی را دارد تا مسافران با استفاده از این سامانه خدمات مورد نیاز را از استان دریافت کنند.

پایان پیام/پ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1047652