armo
22 دی 1401 - 11:39

حضور پر رنگ فارس در نمایشگاه تجهیزات پزشکی عراق

شیراز- معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استاندار فارس گفت: یک چهارم ظرفیت پاویون نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و سلامت ایران در عراق به فارس تعلق گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استاندار فارس گفت: بر اساس تقویم اعلام شده سال ۲۰۲۳ میلادی از سوی نمایشگاه‌های کشور عراق، نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و سلامت عراق از ۱۸ الی ۲۰ اسفند ماه سال جاری در شهر نجف اشرف توسط شرکت prestige و با همکاری استانداری نجف، وزارت بهداشت و وزارت تجارت عراق برگزار خواهد شد که تاکنون یک چهارم ظرفیت پاوین جمهوری اسلامی ایران به فارس تعلق گرفته است.

محمد فرخ‌زاده گفت: در این نمایشگاه علاوه بر حضور شرکت‌ها و مراکز درمانی عراق، در سطح بین المللی و با حضور کشورهای ایران، ترکیه، لبنان، امارات، مصر و اردن برگزار می‌شود که پاویون جمهوری اسلامی ایران به متراژ ۲۰۰ متر مربع به صورت منسجم تحت راهبری شرکت برساز رویداد پارس از برگزار کنندگان پیشرو در کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهر شیراز قطب پزشکی جنوب کشور از دیرباز به عنوان یکی از مهمترین مراکز پذیرش گردشگران سلامت در میان کشورهای همجوار شناخته شده است افزود با عنایت به اهمیت راهبردی این نمایشگاه در حفظ و تقویت جایگاه اقتصادی استان فارس در کشور عراق حضور فارس در این نمایشگاه حائز اهمیت است.

جانشین استاندار فارس در شورای گردشگری سلامت خاطرنشان کرد پیرو گزارش واصله از شرکت ایرانی برگزار کننده نمایشگاه تا این لحظه از مجموع ۲۰۰ متر پاویون جمهوری اسلامی ایران، برای ۴۲ متر آن، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و شرکت‌های تسهیل گر حوزه سلامت مراحل ابتدایی ثبت نام خود را انجام داده و طبق پیش بینی‌ها تا ۵۴ متر از غرفه‌های نمایشگاه به استان فارس تعلق خواهد گرفت.

وی گفت در جلسه فوق مقرر شد که شرکت برساز رویداد پارس بسته‌های سفر و اقامت در کشور عراق را آماده و به شرکت کنندگان ارائه نماید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 972404