armo
12 بهمن 1401 - 09:40

امروز یکی از مستحکم‌ترین حکومت‌های جهان را داریم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: انقلاب اسلامی از تولد تا امروز فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و مردم سختی‌ها و دشوارهایی را برای حفظ آن متحمل شده‌اند و امروز یکی از مستحکم‌ترین حکومت‌های جهان را داریم که علیرغم همه دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها، سربلند و پیروز به مسیر خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود در هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورا با تبریک میلاد امام جواد(ع)، ولادت امام علی(ع) و آغاز چهل و چهارمین دهه مبارک فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی از تولد تا امروز فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و مردم سختی‌ها و دشوارهایی را برای حفظ آن متحمل شده‌اند و امروز یکی از مستحکم‌ترین حکومت‌های جهان را داریم و یکی از پایدارترین انقلاب‌های اخیر در کشور ما رخ داده است که علیرغم همه دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها، سربلند و پیروز به مسیر خود ادامه می‌دهد. 

وی با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده امروز افزود: قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها امسال به تصویب رسید، هر چند درآمد پایداری برای شهرداری‌ها به همراه نداشته اما انضباط مالی به دنبال داشته است، بر این اساس عوارض شهرداری برای وصول باید در فرجه قانونی اعلام شود.

نورصالحی با بیان اینکه طبق این قانون خدمات، مانند مراکز نرخ حوزه تفریحی، حمل و نقل و... به هزینه عوارض کل شهرداری اضافه شد، گفت: این موارد تا سی‌ام بهمن باید انتشار عمومی پیدا کند و تکلیف داریم تا پانزدهم بهمن این موارد را به تصویب برسانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه از ماه‌ها قبل همکاران ما در مدیریت شهری شروع به کار کردند و لوایح در این حوزه آماده و بررسی شد، خاطرنشان کرد: در طول ۱۰ جلسه کمیسیون تلفیق، از ۲۷ دی‌ماه، این موارد، اعداد و قیمت‌ها با حساسیت فراوان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ ساعت در طول این ۱۰ جلسه، لوایح متعددی را بررسی کردیم و امروز به صورت اجمالی ۲۴ لایحه در صحن علنی بررسی نهایی شده و به رأی گذاشته می‌شود.

نورصالحی با تأکید بر اینکه به طور همزمان بودجه ۱۴۰۲ نیز بررسی شده است، عنوان کرد: بعد از جلسه امروز، جلسات تلفیق بررسی بودجه شروع می‌شود که آن نیز تا سی‌ام بهمن به تصویب و برای تأیید به مراجع ذی‌ربط ارسال می‌شود.

پایان پیام/۶۳۰۸۸/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012166